strona główna > kursy językowe za granicą > niemiecki w austrii > karyntia > klagenfurt

Nauka języka niemieckiego w Klagenfurt, Austria

Austria flaga Deutsch, Österreich, Kärnten, Klagenfurt
język: niemiecki     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Klagenfurt:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
German in Austria, University of Klagenfurt  
Lokalizacja: Klagenfurt
Nasze kursy języka niemieckiego nie tylko poprawią Twoje kompetencje językowe, ale także dadzą Ci możliwość zobaczenia wszystkich wspaniałych atrakcji...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
przygotowujące do egzaminów

Klagenfurt, Austria

Liczący ponad 90 tysięcy mieszkańców Klagenfurt (od 2007 r. Klagenfurt am Wörthersee – Klagenfurt nad jeziorem Wörthersee) jest stolicą Koryntii, siedzibą biskupów Kościoła Rzymsko Katolickiego oraz uniwersytetu Alpe-Adria. Miasto jest malowniczo położone pośród pokrytych lasami pagórków i gór nad jeziorem Wörthersee i rzeką Glan. Stara legenda głosii, że miasto zostało założone po tym jak para odważnych ludzi zgładziła uskrzydlonego smoka „Lindwurm”, żyjącego nad brzegami jeziora. Chociaż żywił się on głównie dziewicami nie pogardził tłustym bykiem przywiązanym solidnym łańcuchem do potężnej wieży. Wyczyn ten upamiętnia 9. tonowy renesansowy pomnik stojący w centrum miasta.

W rzeczywistości Klagenfurt został założony w XII wieku przez hiszpańskiego księcia Hermana na przecięciu ważnych szlaków handlowych. Jednak dopiero jego syn Bernhard von Spanheim nadał osadzie miejski charakter. Największy rozwój miasta nastąpił w XVI wieku. Wraz z rozwojem kolei żelaznych w drugiej połowie XIX wieku, nastąpił kolejny szybki rozwój gospodarczy miasta, które wkrótce stało się znaczącym centrum regionu.

Główną atrakcją turystyczną Klagenfurtu jest Stare Miasto z Alter Platz (Starym Placem) i renesansowymi kamienicami z charakterystycznymi, otoczonymi arkadami dziedzińcami; pochodząca z 1593 roku fontanna, barokowa katedra ufundowana przez protestanckich właścicieli ziemskich Koryntii oraz zabudowania Opactwa Viktring.


Close
author:

Photos provided by Panoramio. Photos are under the copyright of their owners.

» Znajdź szkoły językowe

» Język niemiecki

  • 68 szkół za granicą
  • 47 kursów językowych
  • 3 kraje i 40 miast
  • 457 szkół w Polsce
Austria
więcej

» Egzaminy z języka niemieckiego

język niemiecki
telc Deutsch, The European Language Certificates Deutsch
Egzaminy telc Deutsch z języka niemieckiego ogólnego dostępne są na poziomach od A1 do C1. Na poziomie B1 i B2 można przystępować do egzaminów z języka niemieckiego specjalistycznego. Niektóre egzaminy...
5 szkół językowych
Zobacz pełną listę 16 egzaminów