strona główna > kursy językowe za granicą > niemiecki w niemczech > bawaria > murnau

Nauka języka niemieckiego w Murnau, Niemcy

Niemcy flaga Deutsch, Deutschland, Bayern, Murnau am Staffelsee
język: niemiecki     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Murnau:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Goethe-Institut Murnau  
Lokalizacja: Murnau
Murnau jest niewielkim malowniczym miasteczkiem, liczącym 12 tys. mieszkańców. Leży ono nad jeziorem Staffelsee pomiędzy stolicą Bawarii Monachium, a miastem...
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych

Murnau, Niemcy

Murnau jest uroczym, typowo bawarskim miasteczkiem, którego początki sięgają XIII wieku. Swój rozwój miasto zawdzięczało położeniu przy głównym szlaku handlowym prowadzącym z Augsburga do Włoch. Dzisiejsze Murnau liczy 12 tysięcy mieszkańców i jest słynnym kurortem, chętnie odwiedzanym w czasie letnich i zimowych wakacji, głównie przez mieszkańców niedalekiego Monachium (45 minut samochodem).

Przy głównej, zamkniętej dla ruchu ulicy miasta, wytyczonej przez słynnego architekta Emanuela von Seidl, ulokowały się liczne sklepy, restauracje, knajpki i puby. Bardzo ciekawa jest architektura miasta, z typowymi kolorowymi fasadami domów i starymi kościołami: zaliczanym do arcydzieł barokowej architektury Nikolauskirche oraz najstarszym w Murnau Georgskirche. W pochodzącej z XIII wieku twierdzy mieści się muzeum, w którym prezentowane są eksponaty związane z kulturalnym dziedzictwem regionu. W mieście odbywają się liczne koncerty, przedstawienia teatralne oraz inne imprezy kulturalne.

Murnau jest prawdziwym rajem dla miłośników sportu i aktywnego wypoczynku: można grać w tenisa, squasha i piłkę nożną lub w golfa; uprawiać sporty wodne w pobliskich jeziorach; wybrać się na wędrówkę w góry lub wyruszyć na szlak na górskim rowerze.


Close
author:

Photos provided by Panoramio. Photos are under the copyright of their owners.

» Znajdź szkoły językowe

» Język niemiecki

  • 67 szkół za granicą
  • 55 kursów językowych
  • 3 kraje i 40 miast
  • 457 szkół w Polsce
Niemcy
więcej

» Egzaminy z języka niemieckiego

język niemiecki
B2, Goethe-Zertifikat B2
Goethe-Zertifikat B2 jest nowym, wprowadzonym w 2007 roku egzaminem opracowanym przez Goethe Institut . Goethe-Zertifikat B2 potwierdza dobrą znajomość standardowego języka niemieckiego na poziomie...
1 szkoła językowa
Zobacz pełną listę 16 egzaminów