strona główna > kursy językowe za granicą > włoski we włoszech > liguria > genua > a door to italy

A Door to Italy

Szkoła języka włoskiego w Genui, włoski we Włoszech

» LokalizacjaA Door to Italy

Adres:
Via Caffaro, 4/7 – 16124 - Genova, Italy

Lokalizacja:
Genua, Genoa, Liguria,
Włochy

» GenuaLicząca blisko 700 tysięcy mieszkańców Genua położona jest na wybrzeżu Morza Liguryjskiego w północnozachodniej części Włoch. Genua jest jednym z najwspanialszych miast Europy, ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym oraz największym portem we Włoszech. Historia miasta sięga czasów rzymskich (do dzisiaj zachowało się dość dużo zabytków z tego okresu), ale rozkwit miasta, położonego pomiędzy morzem i chroniącymi go od strony lądu górami przypada na XII i XIII wiek, kiedy to Genua była, obok Wenecji handlową potęgą morską w basenie Morza Śródziemnego. Bogactwo miasta, oraz potężny mecenat bogatych rodów, przyciągały do Genui największych europejskich artystów. Swoje dzieła pozostawili tu tacy wielcy artyści jak: Van Dyck, Rembrandt, czy Luca Cambiaso. Ślady wspaniałej przeszłości i świetnie zachowana arcydzieła mistrzów można podziwiać w licznych muzeach, np. Palazzo Reale, Palazzo Bianco czy kościołach, np. Chiesa del Gesù. Najbardziej reprezentacyjnym placem w mieście jest Piazza De Ferrari, z kolorowymi freskami na fasadach okalających go pałaców – typowym przykładem architektury liguryjskiej. Niedaleko placu znajduje się ponad tysiącletnia katedra gotycka San Lorenzo.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

lokalizacja:
Genua
Genoa, Liguria, Włochy

» Włoski w Genui

3 szkoły językowe
Licząca blisko 700 tysięcy mieszkańców Genua położona jest na wybrzeżu Morza Liguryjskiego w północnozachodniej części Włoch. Genua jest jednym z najwspanialszych miast Europy, ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym oraz największym portem we Włoszech. Historia miasta sięga czasów rzymskich...
więcej