strona główna > kursy językowe za granicą > włoski we włoszech > sycylia > cefalu > culturforum

CULTURFORUM

Szkoła języka włoskiego w Cefalu, włoski we Włoszech

» LokalizacjaCULTURFORUM

Adres:
Corso Ruggero 55 – 90015 Cefalu, Italy

Lokalizacja:
Cefalu, Palermo, Sycylia,
Włochy

» CefaluCefalù to sycylijskie średniowieczne miasteczko (ok. 14 tys. mieszkańców) uważane przez wielu za najpiękniejszy kurort na wyspie. Nazwa Cefalù pochodzi od greckiego słowa “kefale”– przylądek. Miasto położone jest na wybrzeżu, u stóp potężnej skały La Rocca, 50 km na wschód od Palermo. Początki Cefalù sięgają V wieku przed Chrystusem. W miejscu, gdzie dziś znajduje się dobrze zachowane, otoczone murami obronnymi stare centrum miasta kiedyś, prawdopodobnie była grecka fortyfikacja. W czasach bizantyjskich ze względów bezpieczeństwa miasto zostało przeniesione wyżej na skałę Rocca, gdzie jeszcze dziś można znaleźć średniowieczne pozostałości. W roku 858 Cefalù zostało zdobyte przez Arabów i włączone do Emiratu Palermo, a po ponad 200 latach zostało odbite przez Normanów pod wodzą króla Rogera II. O charakterze miasta decyduje architektura z widocznymi wpływami arabskimi: bielone niskie domy, żelazne kute bramy prowadzące do większych posiadłości, łaźnie arabskie i kręte, wąskie uliczki. W centrum miasta imponują wspaniałe średniowieczne fortyfikacje i kościoły (kościół San Giorgio z XII w, kościół San Leonardo, kościół San Sebastiano czy kościół Santa Oliva) Na szczególną uwagę zasługuje pochodząca z 1131 roku normańska katedra ufundowana przez króla Rogera II- prawdopodobnie najpiękniejsza budowla w mieście.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

lokalizacja:
Cefalu
Palermo, Sycylia, Włochy

» Włoski w Cefalu

2 szkoły językowe
Cefalù to sycylijskie średniowieczne miasteczko (ok. 14 tys. mieszkańców) uważane przez wielu za najpiękniejszy kurort na wyspie. Nazwa Cefalù pochodzi od greckiego słowa “kefale”– przylądek. Miasto położone jest na wybrzeżu, u stóp potężnej skały La Rocca, 50 km na wschód od Palermo. Początki Cefalù...
więcej