strona główna > kursy językowe za granicą > hiszpański w hiszpanii > baleary > palma > die akademie

Die Akademie

Szkoła języka hiszpańskiego w Palma, hiszpański w Hiszpanii

» LokalizacjaDie Akademie

Adres:
Morey 8 (Casa 18), 07001 Palma de Mallorca, Spain

Lokalizacja:
Palma, Illes Balears, Baleary,
Hiszpania

» PalmaPalma nazywana często „Palma de Mallorca” jest stolicą i największym miastem Balearów oraz wyspy Majorka. Miasto, położone w południowej części wyspy nad rozległą zatoką Palma, jest jednym z największych ośrodków turystycznych świata, a lotnisko Son Sant Joan, położone ok. 8 km na wschód od miasta jest jednym z najruchliwszych w Europie. Palma jest miastem niezwykłym i zaskakującym, zupełnie nie pasującym do obrazu wyspy masowej turystyki jaką jest Majorka. Jest to miasto zabytkowe, z bogatą historią i wspaniałą architekturą, gdzie majestatyczna katedra sąsiaduje z rzeźbami Miró, secesyjne kamienice z arabską łaźnią, a średniowieczne patia zamieniają się w targowiska i sale koncertowe. Palma została założona przez Rzymian w 123 r. przed Chrystusem i już wtedy otrzymała swoją dzisiejszą nazwę. W kolejnych wiekach, miasto wraz całą wyspą przechodziło kolejno pod panowanie Wandalów, Bizancjum, a w 903 roku po Chrystusie zostało zdobyte przez Maurów. Z okresu arabskiego pochodzi jeden z najcenniejszych zabytków - pałac de l'Almudaina - od XI do XIII w. siedziba mauretańskiego kalifatu, potem pałac królów hiszpańskich; arabskie łaźnie i arabskie zabudowanie miejskie ukryte pod aktualną zabudową górnego miasta.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

lokalizacja:
Palma
Illes Balears, Baleary, Hiszpania

» Hiszpański w Palma

1 szkoła językowa
Palma nazywana często „Palma de Mallorca” jest stolicą i największym miastem Balearów oraz wyspy Majorka. Miasto, położone w południowej części wyspy nad rozległą zatoką Palma, jest jednym z największych ośrodków turystycznych świata, a lotnisko Son Sant Joan, położone ok. 8 km na wschód od miasta jest...
więcej