strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w wielkiej brytanii > anglia > boston > boston college (uk)

Boston College (UK)

Szkoła języka angielskiego w Boston, angielski w Wielkiej Brytanii

» LokalizacjaBoston College (UK)

Adres:
De Montfort Campus, Mill Road, Boston, Lincolnshire, PE21 0HF

Lokalizacja:
Boston, Anglia,
Wielka Brytania

» BostonBoston jest liczącym ok. 55 tysięcy mieszkańców portowym miastem w hrabstwie Lincolnshire, we wschodniej Anglii. Miasto położone jest nad Morzem Północnym u ujścia rzeki Witham w rejonie słynnych moczarów i bagien Fenland. Nazwa Boston oznacza „miasto Św. Botolpha” lub „kamień Św. Botolpha” i według legendy związana jest z saksońskim mnichem Botolphem, który w 654 roku założył klasztor nad brzegiem rzeki Witham. Pierwsza historyczna wzmianka o Bostonie pochodzi z Domesday Book z roku 1086, w której wymienia się osadę Skirbeck, będącą obecnie częścią miasta. Rozwój miasta był przez wieki związany z morzem. Przez port w Bostonie eksportowano do Europy wełnę ( w okolicach Bostonu, na podmokłych łąkach hodowano owce), sól oraz zboże. Mieszkańcy Bostonu, którzy w czasach gorszej prosperity emigrowali do Ameryki za chlebem nazywali imieniem swojego miasta zakładane przez siebie osady. Najbardziej znany jest Boston, w stanie Massachusetts, który został założony w 1630 roku i jest jednym z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych. Jednym z najsłynniejszych zabytków Bostonu jest średniowieczny kościół pod wezwaniem św. Botolpha, zwany przez mieszkańców „The Stump”. Jest to największy kościół parafialny w Anglii, a jego charakterystyczna wieża, wysoka na 82 m, będąca symbolem miasta widoczna jest z odległości wielu kilometrów.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

lokalizacja:
Boston
Anglia, Wielka Brytania

» Angielski w Boston

1 szkoła językowa
Boston jest liczącym ok. 55 tysięcy mieszkańców portowym miastem w hrabstwie Lincolnshire, we wschodniej Anglii. Miasto położone jest nad Morzem Północnym u ujścia rzeki Witham w rejonie słynnych moczarów i bagien Fenland. Nazwa Boston oznacza „miasto Św. Botolpha” lub „kamień Św. Botolpha” i według...
więcej