strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w stanach zjednoczonych > illinois > wheeling

Nauka języka angielskiego w Wheeling, Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone flaga English, USA, Illinois, Wheeling
język: angielski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Wheeling:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Solex College  
Lokalizacja: Wheeling
Zapraszamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji nauki języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych na wizie studenckiej F1. Solex College oferuje Państwu...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
przygotowujące do egzaminów
executive

Wheeling, Stany Zjednoczone

Wheeling jest niewielką miejscowością położoną na dynamicznie rozwijających się pónocnozachodnich przedmieściach Chicago.

Chicago (3 mln mieszkańców) to miasto bluesa i jazzu, miasto komedii i pierwszych drapaczy chmur, największe centrum przemysłowe kraju w dobie rozwoju kolei żelaznej i lotnictwa. To miasto rzeźników i optymistów wierzących w postęp, jedno z najwspanialszych miast świata - siedziba luksusowych teatrów, wykwintnych restauracji i ekskluzywnych sklepów.

Często mówi się, że tak jak niegdyś wszystkie drogi prowadziły do Rzymu tak dzisiaj wszystkie drogi prowadzą do Chicago, jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Ameryki. To trzecie po Nowym Jorku i Los Angeles, miasto Stanów Zjednoczonych z charakterystycznym widokiem drapaczy chmur na tle błękitnej tafli jeziora Michigan, długimi piaszczystymi plażami, wzdłuż których ulokowały się budynki słynnych muzeów nauki i sztuki (jak choćby Art Institute of Chicago), rozległymi parkami i prawdopodobnie najwspanialszymi na świecie przykładami nowoczesnej architektury.

Miasto ma charakterystyczny prostokątny układ ulic. Pierwsze drapacze chmur projektowane przez grupę architektów z tzw. szkoły chicagowskiej powstały po pożarze z 1871 roku, który niemal doszczętnie strawił całe miasto. Jest wśród nich znany Home Insurance Buliding, Realiance Building, Sears Tower, czy John Hancock Center. Na placach można podziwiać rzeźby słynnych twórców sztuki współczesnej - m.in. P. Picassa i M. Chagala.


» Znajdź szkoły językowe

» Język angielski

  • 186 szkół za granicą
  • 153 kursy językowe
  • 11 krajów i 141 miast
  • 576 szkół w Polsce
Stany Zjednoczone
więcej

» Egzaminy z języka angielskiego

język angielski
IELTS, International English Language Testing System
IELTS jest egzaminem opracowanym przez kapitułę Cambridge ESOL we współpracy z British Council oraz IDP Educatuion Australia. IELTS dostępny jest w dwóch modułach: moduł akademicki (Academic) - dla osób...
79 szkół językowych
Zobacz pełną listę 32 egzaminów