strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w stanach zjednoczonych > teksas > denton

Nauka języka angielskiego w Denton, Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone flaga English, USA, Texas, Denton
język: angielski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Denton:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
University of North Texas University of North Texas
Lokalizacja: Denton
Założony w 1977 roku, akredytowany przez CEA oraz członek AAIEP i UCIEP, IELI jest doskonałym miejscem do nauki języka angielskiego akademickiego. Położony...} [więcej]
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych

Denton, Stany Zjednoczone

Denton w Stanie Teksas jest liczącym około 120 tysięcy ludności miastem i siedzibą hrabstwa o tej samej nazwie. Miasto jest częścią obszaru metropolitalnego Dallas—Fort Worth—Arlington. Międzynarodowy port lotniczy Dallas / Fort Worth oddalony jest około 45 km na południe od miasta. Założone w 1857 roku Denton zawdzięcza swoją nazwę Johnowi B. Denton, pionierowi, prawnikowi, kaznodziei i żołnierzowi, który zginął w 1841 roku w bitwie z Indiańskim plemieniem Keechi.

Miasto jest siedzibą dwóch państwowych uniwersytetów: University of North Texas, największego uniwersytetu w Północnym Teksasie oraz Texas Woman's University, który do 1994 roku kształcił wyłącznie kobiety. Duża społeczność akademicka ma ogromny wpływ na życie i atmosferę miasta, którego ulice tętnią życiem do późnych godzin nocnych. Najbardziej znanym budynkiem i ikoną miasta jest okazały gmach sądu Denton County, zaprojektowany w 1895 roku i odnowiony w 1987 roku. W pobliżu budynku sądu znajduje się wiele sklepów z antykami, restauracji i sklepów specjalistycznych. Zajęcia rekreacyjne to międzyuczelniane zawody sportowe, golf, myślistwo, oraz szeroka gama sportów wodnych uprawianych na pobliskich jeziorach.


» Znajdź szkoły językowe

» Język angielski

  • 183 szkoły za granicą
  • 143 kursy językowe
  • 11 krajów i 141 miast
  • 514 szkół w Polsce
Stany Zjednoczone
więcej