strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w wielkiej brytanii > anglia > dudley

Nauka języka angielskiego w Dudley, Wielka Brytania

Wielka Brytania flaga English, United Kingdom, England, Dudley
język: angielski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Dudley:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Dudley College Lexis Centre  
Lokalizacja: Dudley
Lexis Centre jest specjalistycznym wydziałem Dudley College, akredytowanym przez British Council i oferującym wysokiej jakości kursy dla zagranicznych...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
przygotowujące do egzaminów

Dudley, Wielka Brytania

Dudley jest niewielkim historycznym miastem położonym w środkowej Anglii w West Midlands, pośród malowniczej krainy Black Country. Miasto ma świetne połączenie z Birmingham położonym w odległości kilkunastu kilometrów oraz bezpośrednie połączenie z Londynem.

Historia miasta sięgają XI wieku i czasów, kiedy było ono niewielką osadą u stóp Zamkowego Wzgórza (Castle Hill). W wiekach średnich Dudley było ważnym centrum handlowym, w którym handlowano nie tylko płodami rolnymi uprawianymi na okolicznych polach, ale i wytwarzanymi od XIV wieku w tutejszych manufakturach gwoździami i innymi wyrobami z żelaza (żelazo było w okolicach Dudley wytapiane od niepamiętnych czasów). Wiek XVII i XIX przyniósł miastu dynamiczny rozwój i wzrost liczby mieszkańców związany powstawaniem fabryk i kopalni. Burzliwa historia miasta pozostawiła ślady w architekturze miasta; ruiny zamku na wzgórzu, zabytkowy rynek i średniowieczny układ ulic i w centrum oraz pochodzące z XVII i XVIII wieku budynki mieszkalne i kościoły.

Dudley ma bogatą ofertę kulturalną – koncerty i przedstawienia, wystawy i muzea. W mieście działają dwa multipleksy, w których wyświetlane są najnowsze produkcje filmowe. W historycznym centrum liczne kawiarnie, restauracje i puby otwarte są do późnych godzin nocnych.

» Znajdź szkoły językowe

» Język angielski

  • 183 szkoły za granicą
  • 143 kursy językowe
  • 11 krajów i 141 miast
  • 514 szkół w Polsce
Wielka Brytania
więcej