strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w wielkiej brytanii > anglia > lewes

Nauka języka angielskiego w Lewes, Wielka Brytania

Wielka Brytania flaga English, United Kingdom, England, Lewes
język: angielski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Lewes:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Sussex Downs International College  
Lokalizacja: Lewes
Sussex Downs College jest wiodącym ośrodkiem doskonalenia zawodowego w południowowschodniej Anglii. College dysponuje dwoma kampusami: jednym położonym...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
wakacyjne dla dzieci i młodzieży
przygotowujące do egzaminów

Lewes, Wielka Brytania

Lewes jest niewielkim, liczącym ok 16 tys. mieszkańców miasteczkiem w położonym w hrabstwie East Sussex w Anglii, nad rzeką Ouse. Miasto ma bogatą historię, sięgającą początków państwowości Anglii. Położone na przecięciu głównych szlaków handlowych przez całe wieki rozwijało się jako ważny ośrodek handlu i port śródlądowy. Dzisiaj Lewes jest ważnym węzłem komunikacyjnym i ośrodkiem turystycznym.

Wspaniały średniowieczny zamek, którego bryła góruje nad miastem został zbudowany w XI wieku, po zdobyciu Anglii przez Normanów pod wodzą Wilhelma Zdobywcy. Zamek został zbudowany w miejscu poprzedniej warowni anglosaskiej przez Williama de Warenne, 1-ego lorda Surrey. Wraz z żoną ufundował on również Klasztor św. Pankracego oraz Klasztor Cluniac. W czasach anglosaskich i w późniejszym okresie normandzkim w Lewes działała mennica. Tradycja bicia własnych monet jest w Lewes kultywowana do dzisiaj - miasto posiada własny środek płatniczy - funt miasta Lewes.

Jedną z głównych atrakcji miasta jest wspaniale zachowane średniowieczne Stare Miasto, z brukowanymi wąskimi uliczkami i domami z charakterystycznymi fasadami z muru pruskiego. Każdego roku, w dniu 5 listopada odbywa się w Lewes festiwal Ognia - Lewes Bonfire, zwany też Bonfire Night - Guy Fawkes Night, z pochodem męczenników organizowanym na pamiątkę 17 protestanckich męczenników, którzy w XVI wieku zostali spaleni na stosie w miejscu dzisiejszego ratusza. Jest to największy tego typu festiwal w kraju.
» Znajdź szkoły językowe

» Język angielski

  • 183 szkoły za granicą
  • 143 kursy językowe
  • 11 krajów i 141 miast
  • 514 szkół w Polsce
Wielka Brytania
więcej

» Egzaminy z języka angielskiego

język angielski
CAE, C1 Advanced, formerly known as Cambridge English: Advanced (CAE)
Egzamin Cambridge English: Advanced, znany również jako Certificate in Advanced English (CAE) potwierdza biegłą znajomość języka angielskiego. CAE jest uznawany przez uniwersytety, pracodawców i agencje...
122 szkoły językowe
Zobacz pełną listę 31 egzaminów