strona główna > kursy językowe za granicą > duński w danii > region stołeczny > kopenhaga

Nauka języka duńskiego w Kopenhadze, Dania

Dania flaga dansk, Danmark, Hovedstaden, København
język: duński     znaleziono 2 szkoły językowe
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Kopenhadze:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
CBSI Sprogcenter  
Lokalizacja: Kopenhaga
CBSI Language Center oferuje kursy języka duńskiego dla dorosłych w doskonale  wyposażonym centrum badawczym. Elastyczny program nauczania, trzy rodzaje...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
Københavns Sprogcenter  
Lokalizacja: Kopenhaga
Københavns Sprogcenter jest jedną z największych szkół języka duńskiego w Kopenhadze.  Oferujemy kursy dzienne i wieczorowe na wszystkich poziomach. Nowoczesne...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna

Kopenhaga, Dania

Kopenhaga jest stolicą i największym miastem Danii i czwartym pod względem wielkości miastem Skandynawii. Miasto położone jest nad cieśniną Sund na wschodnim krańcu wyspy Zelandii oraz północnym wybrzeżu wyspy Amager. Kopenhaga łączy w sobie kameralność niewielkiego miasta i cechy europejskich metropolii. Centrum zamieszkuje blisko 650 tys. mieszkańców, ale cały zespół miejski liczy ich ponad 1 700 tys.

Kopenhaga jest miastem fascynującym. Wszystko znajduje się tu w zasięgu ręki. Najsłynniejszymi dzielnicami miasta są:centralna dzielnica Indry By z gęstą siecią ulic, placów i zaułków wyłączonych dla ruchu kołowego; dzielnica Nyhavn, założona w 1618 roku zwana często małym Amsterdamem ze względu na sieć przecinających ja kanałów z zachowaną zabytkową zwartą zabudową oraz Christiania – powstała w 1971 roku w miejscu dawnych koszar wojskowych dzielnica hipisów, z alternatywną muzyką, sztuką i stylem życia.

Kopenhaga jest największym portem Dani. Ma regularne połączenia promowe ze Szwecją, Norwegią, Niemcami, Polską i Wielką Brytanią. Na wyspie Amager położony jest jeden z większych w Europie i największy w Skandynawii międzynarodowy port lotniczy – Kastrup. Sama Zelandia połączona jest z sąsiadującymi wyspami i Półwyspem Skandynawskim pięcioma mostami, co umożliwia ruch pociągów i samochodów.


» Znajdź szkoły językowe

» Język duński

  • 5 szkół za granicą
  • 1 kraj i 4 miasta
  • 7 szkół w Polsce
Dania
więcej