strona główna > kursy językowe za granicą > francuski we francji > prowansja-alpy-wybrzeże lazurowe > manosque

Nauka języka francuskiego w Manosque, Francja

Francja flaga Français, France, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Manosque
język: francuski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Manosque:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Centre International des Langues  
Lokalizacja: Manosque
Szkoła szczególnie polecana osobom dorosłym. Całkowite "zanurzenie" w języku. Położone w połowie drogi pomiędzy Morzem Śródziemnym, Alpami, Wzgórzami...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
przygotowujące do egzaminów
executive

Manosque, Francja

Położone w Prowansji, w połowie drogi pomiędzy Alpami i Wybrzeżem Morza Śródziemnego Manosque określane jest jako “Wyspa ciszy i spokoju”. Jest to niewielkie, pełne życie miasteczko, które harmonijnie łączy wielowiekową tradycję z nowoczesnością. W Manosque są wszystkie udogodnienia typowe dla dużych miast, ale nie ma tu tak typowego dla współczesnych metropolii pośpiechu i zanieczyszczeń.

Burzliwa historia sięga szóstego wieku po Chr. W mieście do dzisiaj wyczuwana jest autentyczna średniowieczna atmosfera. Przyjezdnych zachwyca urok historycznego centrum otoczonego zacienionymi bulwarami ciągnącymi się wzdłuż murów miejskich. Wąskie, kręte uliczki wychodzą na place lub zaułki z niewielkimi fontannami, statuami albo zabytkowymi kościołami.

W Manosque żyje się bez zbędnego pośpiechu. Uroki życia można smakować w czasie porannych zakupów w małych sklepach na starym mieście, w czasie których trzeba koniecznie pogawędzić ze sprzedawcą czy porannej kawy w kafejce przy rynku. Późnym popołudniem zapełniają się 'Pétanque' - specjalne „boiska” na której mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem grają w typową dla całej Prowansji grę. W każdą sobotę na rynku i przylegających do niego uliczkach odbywa się targ, w czasie którego swoje produkty sprzedają okoliczni producenci serów, wina, miodu, lawendy, owoców i warzyw. Manosque cieszy się wyjątkowym klimatem ze słońcem i bezchmurnym błękitnym niebem przez większą część roku i średnimi temperaturami wynoszącymi w lecie 25°C, a zimą 12°C.


» Znajdź szkoły językowe

» Język francuski

  • 34 szkoły za granicą
  • 61 kursów językowych
  • 4 kraje i 31 miast
  • 345 szkół w Polsce
Francja
więcej

» Egzaminy z języka francuskiego

język francuski
DALF, Diplôme Approfondi de Langue Français
Egzamin DALF - Diplôme Approfondi de Langue Français przeprowadzany jest pod patronatem Narodowej Komisji DELF i DALF (Commission Nationale du DELF et du DALF) działającej w ramach CIEP - Centre international...
18 szkół językowych
Zobacz pełną listę 17 egzaminów