strona główna > kursy językowe za granicą > francuski we francji > akwitania > bordeaux

Nauka języka francuskiego w Bordeaux, Francja

Francja flaga Français, France, Aquitaine, Bordeaux
język: francuski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Bordeaux:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Le Franc Parler Le Franc Parler
Lokalizacja: Bordeaux
Zapraszamy do szkoły Le Franc Parler, dobrze zorganizowanego i niezależnego centrum nauki języka francuskiego dla młodzieży i dorosłych z zagranicy. Od...} [więcej]
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
wakacyjne dla dzieci i młodzieży
przygotowujące do egzaminów
executive

Bordeaux, Francja

Liczące ponad 680 tysięcy mieszkańców, Bordeaux położone jest na południowym zachodzie Francji, nad rzeką Garonną, u jej ujścia do Zatoki Biskajskiej. Miasto jest ośrodkiem administracyjnym Akwitanii, ważnym portem morskim i lotniczym, centrum kulturalnym regionu i ośrodkiem akademickim - siedzibą założonego w 1441 roku uniwersytetu. Sama nazwa „Bordeaux” kojarzy się przede wszystkim ze świetnymi winami produkowanymi w tym regionie Francji.

Historia miasta sięga czasów antycznych (Burdigala). W 314 roku po Chrystusie Bordeaux zostało siedzibą biskupstwa. W wiekach średnich miasto przechodziło burzliwe koleje losu: zdobyte przez Wizygotów, później przez Franków (507 r.), od XII do XV wieku było nawet w rękach angielskich (lenno Plantagenetów). W czasie wojny francusko pruskiej oraz I i II wojny światowej w Bordeaux znajdowała się tymczasowa siedziba rządu francuskiego.

Ślady przeszłości można spotkać w Bordeaux na każdym kroku: ruiny rzymskiego amfiteatru i obwarowań z pochodzącymi z XII wieku bramami miejskimi; kościoły romańskie, gotyckie i barokowe – w tym gotycka katedra Św. Andrzeja, pałace i gmachy publiczne .W Bordeaux znajduje się najlepiej zachowany na świecie kompleks osiemnastowiecznych zabudowań miejskich. Białe fasady budynków, zielone parki, brukowane uliczki i wysadzane drzewami eleganckie bulwary na których restauratorzy rozkładają ogródki kawiarniane przyciągają do miasta tłumy turystów.


» Znajdź szkoły językowe

» Język francuski

  • 33 szkoły za granicą
  • 57 kursów językowych
  • 4 kraje i 31 miast
  • 301 szkół w Polsce
Francja
więcej