strona główna > kursy językowe za granicą > hiszpański w hiszpanii > andaluzja > tarifa

Nauka języka hiszpańskiego w Tarifa, Hiszpania

Hiszpania flaga Español, España, Andalucía, Tarifa
język: hiszpański     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Tarifa:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Escuela Hispalense Escuela Hispalense
Lokalizacja: Tarifa
Spotkajmy się na granicy dwóch kontynentów! Tarifa, położona na południowym krańcu Hiszpanii jest nadmorskim miastem oddalonym od Afryki zaledwie o 35...} [więcej]
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
wakacyjne dla dzieci i młodzieży
przygotowujące do egzaminów

Tarifa, Hiszpania

Tarifa jest niewielkim, liczącym 17 tysięcy mieszkańców miasteczkiem położonym w Andaluzji, w najdalej wysuniętym na południe punkcie kontynentu europejskiego. Za dnia, przy dobrych warunkach pogodowych, z okolic Tarify doskonale widać oddalone zaledwie o 20 kilometrów wybrzeże Afryki, a nocą światła marokańskiego miasta Tanger. Z Afryką łączy Taryfę regularne połączenie promowe.

Swoją nazwę miasto zawdzięcza Tarifowi ibn Malik, który przybył tu na czele niewielkiego oddziału w 710 roku, rok przed najazdem muzułmańskim na Półwysep Iberyjski. Powstało muzułmańskie miasto, które przez następne stulecia pozostawało pod panowaniem arabskich dynastii: Almorawidów i Almohadów. W 1292 roku Tarifa została zdobyta przez prowadzące rekonkwistę wojska chrześcijańskie i pomimo kilku prób w XIII i XIV wieku, nigdy nie zostało odbita przez muzułmanów. Burzliwa historia miasta zostawiła liczne pamiątki - najsłynniejsze z nich to zbudowany przez muzułmanów w X wieku zamek, miejskie mury obronne oraz położone 12 km od Tarify ruiny rzymskiego miasta Baelo Claudia.

Wysadzane drzewami aleje i pełne różnokolorowych kwiatów wewnętrzne podwórza domów tworzą unikalną atmosferę miasta z widocznymi arabskimi wpływami. Położenie Tarify w miejscu, gdzie ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Śródziemnym, sprzyjające, silne wiatry i wspaniałe fale stwarzają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Tarifa uważana jest za hiszpańską stolicę surfingu, jeden ze światowych ośrodków subkultury surfingowej.


» Znajdź szkoły językowe

» Język hiszpański

  • 111 szkół za granicą
  • 64 kursy językowe
  • 19 krajów i 94 miasta
  • 288 szkół w Polsce
Hiszpania
więcej

» Egzaminy z języka hiszpańskiego

język hiszpański
DELE, Diplomas de Español como Lengua Extranjera
DELE - Diploma de Español como Lengua Extranjera są oficjalnymi dyplomami potwierdzającymi znajomość języka hiszpańskiego jako języka obcego, autoryzowanymi przez przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Królestwa...
39 szkół językowych
Zobacz pełną listę 2 egzaminów