strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w irlandii > leinster > drogheda

Nauka języka angielskiego w Drogheda, Irlandia

Irlandia flaga English, Ireland, Leinster, Drogheda
język: angielski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Drogheda:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Edgewater College  
Lokalizacja: Drogheda
Lokalizacja szkoły w średniowiecznym miasteczku Drogheda, w hrabstwie Louth, zaledwie 20 minut drogi na północ od lotniska w Dublinie, stwarza idealne...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna

Drogheda, Irlandia

Drogheda (po irlandzku Droichead Átha – most nad brodem) jest średniowiecznym, portowym miastem liczącym ok.50 tys. mieszkańców. Miasto położone jest 56 km. od Dublina, nad rzeką Boyne, 10 km od jej ujścia do Morza Irlandzkiego. Wraz z okalającymi przedmieściami Drogheda jest najbardziej rozległym miastem w Irlandii.

W czasach rzymskich istniał tu osada znana jako Inter Colpa. Samo miasto zostało założone przez Wikingów w IX wieku, a oficjalne prawa miejskie otrzymało na początku XIII wieku. W XV w. w mieście odbywały się kilkukrotnie obrady irlandzkiego parlamentu. W 1649 roku Drogheda została zdobyta przez wojska Oliviera Cromwella, który otrzymał od parlamentu zlecenie podporządkowania Koronie Brytyjskiej całej Irlandii. W mieście stacjonował wówczas oddział angielskich Rojalistów. Po zdobyciu miasta wymordowano wszystkich jego mieszkańców - wydarzenie to, które przeszło do historii jako Masakra Droghedy jest w Irlandii uznawane jest za akt wyjątkowego barbarzyństwa i okrócieństwa.

W Drogheda działa bardzo prężna jest scena muzyczna. Każdego roku odbywa się tu Samba Festival. Miasto jest także siedzibą znanej grupy teatralnej Calipo. W centrum miasta, między innymi na Duleek Street, Laurence Street, Cord Road znajdują się bary z muzyką na żywo. Miłośnicy folku powinni zajrzeć do Carberry's pub.


» Znajdź szkoły językowe

» Język angielski

  • 186 szkół za granicą
  • 153 kursy językowe
  • 11 krajów i 141 miast
  • 576 szkół w Polsce
Irlandia
więcej

» Egzaminy z języka angielskiego

język angielski
CPE, Cerificate of Proficiency in English
CPE - Certificate of Proficiency in English jest najbardziej zaawansowanym egzaminem z języka angielskiego jako języka obcego organizowanym przez kapitułę Cambridge ESOL. Od kandydatów na tym poziomie...
79 szkół językowych
Zobacz pełną listę 32 egzaminów