strona główna > kursy językowe za granicą > hiszpański w meksyku > kalifornia dolna > oaxaca

Nauka języka hiszpańskiego w Oaxaca, Meksyk

Meksyk flaga Español, México, Baja California, Oaxaca
język: hiszpański     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Oaxaca:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Instituto Cultural Oaxaca  
Lokalizacja: Oaxaca
Instytut Kulturalny Oaxaca jest szkołą języka hiszpańskiego prowadzącą intensywne kursy językowe. Szkoła mieści się w pięknym, pochodzącym z końca XIX...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
wakacyjne dla dzieci i młodzieży
executive

Oaxaca, Meksyk

Oaxaca jest kolonialnym miastem, stolicą stanu o tej samej nazwie położonego na południowym zachodzie Meksyku nad Oceanem Spokojnym. To stare miasto o bogatej kolonialnej przeszłości - prawa miejskie Oaxaca uzyskała w 1532 roku. Obecnie miasto liczy 245 tys. mieszkańców.

Łagodny klimat, wspaniała kolonialna architektura oraz przemieszanie nowoczesnej kultury meksykańskiej z wpływami kultury Indian, niegdyś gospodarzy tej ziemi sprawia, że Oaxaca jest chętnie odwiedzana przez turystów. Ulubionym miejscem spotkań zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych są kawiarnie ulokowane przy Zócalo, głównym placu miasta, na którym odbywają się liczne koncerty, parady oraz różnorodne imprezy kulturalne. W historycznym centrum okalającym plac ulokowały się liczne muzea, centra kulturalne i galerie sztuki.

Niedaleko od Oaxaca znajdują się główne atrakcje turystyczne regionu, związane z kulturą i historią Indian Zapoteków. Świadczą one o bogatej i burzliwej przeszłości prekolumbijskiej regionu. Są to: stanowisko archeologiczne Monte Alban – rytualny ośrodek Indian Zapoteków, (200-800 r po Chr.); Milta – historyczne miejsce pochówku Zapoteków, znane ze wspaniałej kamiennej mozaiki oraz kaplicy zbudowanej przez Hiszpanów z kamieni pochodzących z dawnych indiańskich budowli; Tlacolula – miejscowość, w której odbywają się największe w Meksyku targi wyrobów rękodzieła artystycznego Indian Zapoteków oraz Teotitlan – centrum tradycyjnego tkactwa Zapoteków.
» Znajdź szkoły językowe

» Język hiszpański

  • 111 szkół za granicą
  • 64 kursy językowe
  • 19 krajów i 94 miasta
  • 335 szkół w Polsce
Meksyk
więcej

» Egzaminy z języka hiszpańskiego

język hiszpański
telc Español, The European Language Certificates Español
Egzaminy telc Español z języka hiszpańskiego zostały opracowane przez telc GmbH. telc Español dostępne są na poziomach od A1 do B2.
Zobacz pełną listę 2 egzaminów