strona główna > kursy językowe za granicą > litewski na litwie > okręg wileński > wilno

Nauka języka litewskiego w Wilnie, Litwa

Litwa flaga lietuvių, Lietuva, Vilnius, Vilnius
język: litewski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Wilnie:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Vilnius University Department of Lithuanian Studies  
Lokalizacja: Wilno
Trzy poziomy zaawansowania: początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Językiem wykładowym jest język litewski i angielski  na kursie dla...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna

Wilno, Litwa

Położone na Pojezierzu Wileńskim, nad Wilią, u ujścia Wilejki, Wilno to bardzo stara stolica bardzo młodego państwa.. Miasto szczyci się wieloma bezcennymi zabytkami, głównie barokowymi kościołami, wspaniałymi magnackimi rezydencjami i bogato zdobionymi mieszczańskimi kamienicami.

To miasto o szczególnym znaczeniu dla Polaków, z licznymi pamiątkmi wspólnej historii Rzeczpospolitej Obojga Narodów - Litwy i Polski.
Tu znajduje się Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, zabytkowy cmentarz Rossa, gdzie spoczywa wielu wybitnych Polaków. Tu mieszkali, uczyli się i tworzyli A. Mickiewicz, J. Słowacki, J. I. Kraszewski, W. Syrokomla. Wilno to również ważny ośrodek nauki. Tutejszy Uniwersytet Wileński, powstały w roku 1579, był trzecim uniwersytetem na ziemiach Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jednym z pierwszych uniwersytetów w Europie Wschodniej. Pierwszym rektorem uczelni był Piotr Skarga. W gmachu Biblioteki przechowywane są cenne starodruki, m.in. "O obrotach sfer niebieskich" M. Kopernika.

Serce Wilna stanowi przepiękna starówka, jedna z większych i rozleglejszych w Europie. W 1994 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niegdyś starówkę otaczały mury obronne z dziewięcioma bramami, z których do dziś ocalała tylko jedna - Ostra Brama. Tu znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Ostrobramskiej, namalowany ok. 1620 roku przez anonimowego artystę. W roku 1927 Matkę Bożą Ostrobramską uroczyście koronowano na Królową Korony Polskiej.

» Znajdź szkoły językowe

» Język litewski

  • 1 szkoła za granicą
  • 1 kraj i 1 miasto
  • 1 szkoła w Polsce
Litwa
więcej