strona główna > kursy językowe za granicą > rosyjski na łotwie > riga (region) > ryga

Nauka języka rosyjskiego w Rydze, Łotwa

Łotwa flaga русский, Latvija, Riga, Rîga
język: rosyjski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Rydze:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Education Centre Durbe  
Lokalizacja: Ryga
Centrum Edukacji Durbe ma świetną ofertę kursów języka rosyjskiego dostosowaną do indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Ambitne programy. Pięć poziomów...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna

Ryga, Łotwa

Ryga, surowa i dostojna stolica Łotwy, leży nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Bałtyku w Zatoce Ryskiej. Jest największym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i naukowym w kraju. Znajduje się tu 10 wyższych szkół, kilkanaście teatrów, Opera Narodowa z baletem. Miasto znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ryga to również miasto zieleni z licznymi miejskimi i leśnymi parkami o łącznej powierzchni 7000 ha.

Największą atrakcję stolicy stanowi niewielka, zabytkowa starówka poprzecinana wąskimi brukowanymi uliczkami, wzdłuż których ciągną się urocze mieszczańskie kamieniczki. Tu znajduje się kilka ważnych zabytków. Jednym z nich jest luterańska katedra ze słynnymi organami, czwartymi pod względem wielkości w Europie. Sama katedra uważana jest za największy kościół w krajach nadbałkańskich. W zamku ryskim, wzniesionym w latach 1330-1353 przez zakon krzyżacki, mieszczą się trzy muzea: Łotewskie Muzeum Sztuki Obcej, Muzeum Literatury i Historii Sztuki oraz Muzeum Historii Łotwy. Uwagę przyciąga ważny dla Łotyszy monumentalny pomnik Wolności. Na jego szczycie znajduje się postać kobiety z wyciągniętymi ku niebu dłońmi, w których trzyma trzy złote gwiazdy. Są one symbolem trzech historycznych prowincji Łotwy: Inflant, Kurlandii i Łatgalii. Nowe miasto składa się z wielu dzielnic poprzeplatanych parkami, jeziorami i licznymi odnogami rzeki Dźwiny.


» Znajdź szkoły językowe

» Język rosyjski

  • 18 szkół za granicą
  • 4 kraje i 17 miast
  • 309 szkół w Polsce
Łotwa
więcej

» Egzaminy z języka rosyjskiego

język rosyjski
telc Русский язык, The European Language Certificates Русский язык
Egzaminy z języka rosyjskiego telc Русский язык zostały opracowane przez telc GmbH. Egzaminy telc Русский язык z języka ogólnego dostępne są na poziomach od A1 do B2.
1 szkoła językowa
Zobacz pełną listę 1 egzaminu