strona główna > kursy językowe za granicą > rosyjski na łotwie > daugavpils municipality > dyneburg

Nauka języka rosyjskiego w Dyneburgu, Łotwa

Łotwa flaga русский, Latvija, Daugavpils municipality, Daugavpils
język: rosyjski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Dyneburgu:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
"Learn Russian in the European Union" LatInSoft SIA  
Lokalizacja: Dyneburg
Szkoła „Ucz się języka rosyjskiego w Unii Europejskiej” wykorzystuje wyjątkowe, etniczne i kulturowe uwarunkowania jakie stwarza łotewskie miasto Daugavpils. W...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna
wakacyjne dla dorosłych
całoroczne dla dorosłych
przygotowujące do egzaminów
executive

Dyneburg, Łotwa

Z blisko 117 tysiącami mieszkańców Dyneburg (po łotewsku Daugavpils) jest drugą co do wielkości aglomeracją na Łotwie. Miasto położone jest około 230 km na południowy wschód od stolicy kraju, Rygi, nad brzegiem Dźwiny, pośród licznych jezior i parków przyrody.

Dyneburg ma długą i bogatą historię. Pierwsze historyczne wzmianki sięgają 1275, kiedy nad brzegami Dźwiny powstała twierdza obronna Dünaburg (łotewska nazwa miasta Daugavpils dosłownie oznacza „Zamek nad Dźwiną”). Od drugiej połowy XVI wieku miasto na ponad dwa stulecia znalazło się w granicach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jako stolica Inflant Polskich.

Dyneburg jest ważnym ośrodkiem kultury we wschodniej Łotwie, siedzibą teatru i dwóch uczelni wyższych. Najstarszą budowlą w mieście jest XIX-wieczna twierdza rosyjska, na której budowę wykorzystano materiały ze zburzonych kamienic starówki. Najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i jego głównym deptakiem jest ulica Ryska (Rīgas iela), ulubione miejsce spotkań mieszkańców i przyjezdnych. W stojących przy niej secesyjnych kamienicach z przełomu XIX i XX wieku, mieści się wiele restauracji, hoteli, banków i ekskluzywnych sklepów. Ze względu na swoją historię, które przez ostatnie dwa stulecia związana była z Rosją oraz dużym odsetkiem rosyjskojęzycznej ludności Dyneburg jest często nazywany "Małą Rosją" .» Znajdź szkoły językowe

» Język rosyjski

  • 18 szkół za granicą
  • 4 kraje i 17 miast
  • 309 szkół w Polsce
Łotwa
więcej

» Egzaminy z języka rosyjskiego

język rosyjski
telc Русский язык, The European Language Certificates Русский язык
Egzaminy z języka rosyjskiego telc Русский язык zostały opracowane przez telc GmbH. Egzaminy telc Русский язык z języka ogólnego dostępne są na poziomach od A1 do B2.
1 szkoła językowa
Zobacz pełną listę 1 egzaminu