strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w wielkiej brytanii > anglia > weymouth > weymouth college

Weymouth College

Szkoła języka angielskiego w Weymouth, angielski w Wielkiej Brytanii

» LokalizacjaWeymouth College

Adres:
Cranford Avenue, Weymouth, Dorset, DT4 7LQ, Great Britain

Lokalizacja:
Weymouth, Anglia,
Wielka Brytania

» WeymouthLiczące blisko 54 tysiące mieszkańców Weymouth położone jest w hrabstwie Dorset, u ujścia rzeki Wey do Kanału La Manche. Jest to główny ośrodek malowniczego wybrzeża Jurajskiego – wpisanego na listę cudów natury UNESCO. Miasto ma świetne połączenie kolejowe z Londynem – pociągi do stolicy odchodzą co pół godziny. Weymouth połączone jest mostem z oddaloną 8 km Wyspą Portland i wraz z nią tworzy okręg Waymouth & Portland. Historia Weymouth sięga XII wieku, od którego zaczyna się rozwój miasta i portu. Tędy w 1348 roku Czarna Śmierć, pustosząca Europę wniknęła do Anglii, z tutejszego portu przez wiele dziesięcioleci odpływały statki z amerykańskimi osadnikami. Z miastem związany jest rozwój georgiańskiej architektury i przygotowania do desantu na Normandię w czasie II Wojny Światowej. Weymouth zawsze żyło z rybołówstwa i handlu. W XVIII wieku, za sprawą Króla Jerzego III, stało znanym ośrodkiem turystycznym. Atutem miasta są: łagodny klimat, wspaniała, zabytkowa architektura, piękne piaszczyste plaże i bliskość licznych atrakcji turystycznych, w tym Stonehenge. Do portu w Weymouth przypływają kursujące przez Kanał promy, statki wycieczkowe i jachty. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. Weymoth i Portland były gospodarzem konkurencji żeglarskich.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

lokalizacja:
Weymouth
Anglia, Wielka Brytania

» Angielski w Weymouth

1 szkoła językowa
Liczące blisko 54 tysiące mieszkańców Weymouth położone jest w hrabstwie Dorset, u ujścia rzeki Wey do Kanału La Manche. Jest to główny ośrodek malowniczego wybrzeża Jurajskiego – wpisanego na listę cudów natury UNESCO. Miasto ma świetne połączenie kolejowe z Londynem – pociągi do stolicy odchodzą co...
więcej