strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w wielkiej brytanii > anglia > weymouth

Nauka języka angielskiego w Weymouth, Wielka Brytania

Wielka Brytania flaga English, United Kingdom, England, Weymouth
język: angielski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Weymouth:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
Weymouth College  
Lokalizacja: Weymouth
Weymouth College położony jest w odległości kilkuset metrów od bezpiecznych plaż malowniczego, historycznego miasta portowego Weymouth. Weymouth jest niewielkim,...
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna

Weymouth, Wielka Brytania

Liczące blisko 54 tysiące mieszkańców Weymouth położone jest w hrabstwie Dorset, u ujścia rzeki Wey do Kanału La Manche. Jest to główny ośrodek malowniczego wybrzeża Jurajskiego – wpisanego na listę cudów natury UNESCO. Miasto ma świetne połączenie kolejowe z Londynem – pociągi do stolicy odchodzą co pół godziny. Weymouth połączone jest mostem z oddaloną 8 km Wyspą Portland i wraz z nią tworzy okręg Waymouth & Portland.

Historia Weymouth sięga XII wieku, od którego zaczyna się rozwój miasta i portu. Tędy w 1348 roku Czarna Śmierć, pustosząca Europę wniknęła do Anglii, z tutejszego portu przez wiele dziesięcioleci odpływały statki z amerykańskimi osadnikami. Z miastem związany jest rozwój georgiańskiej architektury i przygotowania do desantu na Normandię w czasie II Wojny Światowej. Weymouth zawsze żyło z rybołówstwa i handlu. W XVIII wieku, za sprawą Króla Jerzego III, stało znanym ośrodkiem turystycznym.

Atutem miasta są: łagodny klimat, wspaniała, zabytkowa architektura, piękne piaszczyste plaże i bliskość licznych atrakcji turystycznych, w tym Stonehenge. Do portu w Weymouth przypływają kursujące przez Kanał promy, statki wycieczkowe i jachty. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. Weymoth i Portland były gospodarzem konkurencji żeglarskich.
» Znajdź szkoły językowe

» Język angielski

  • 183 szkoły za granicą
  • 143 kursy językowe
  • 11 krajów i 141 miast
  • 514 szkół w Polsce
Wielka Brytania
więcej

» Egzaminy z języka angielskiego

język angielski
B1 Preliminary, B1 Preliminary, formerly known as Cambridge English: Preliminary (PET)
PET jest egzaminem potwierdzającym praktyczną znajomość języka angielskiego w codziennych sytuacjach na poziomie średniozaawansowanym (ok. 380 godzin nauki). Egzamin koncentruje się na umiejętności porozumiewania...
32 szkoły językowe
Zobacz pełną listę 31 egzaminów