strona główna > kursy językowe za granicą > francuski we francji > langwedocja-roussillon > montpellier > accent français

Accent Français

Szkoła języka francuskiego w Montpellier, francuski we Francji

» LokalizacjaAccent Français

Adres:
2, rue de Verdun, Montpellier 34000, France

Lokalizacja:
Montpellier, Hérault, Langwedocja-Roussillon,
Francja

» MontpellierPołożone nad Morzem Śródziemnym, Montpellier (230 tysięcy mieszkańców) jest olśniewającym, pełnym blasku i światła miastem, ośrodkiem administracyjnym Langwedocji. Miasto zostało założone w ósmym wieku po Chrystusie, a prawa miejskie otrzymało w 1141 roku. Swój rozwój w okresie od X do XII Montpellier zawdzięcza swoim mieszkańcom: Żydom, Chrześcijanom i wyznawcom Islamu, którzy mieli ogromny wpływ na ukształtowanie się tak typowego dla tego gościnnego miasta ducha tolerancji i braterstwa oraz śródziemnomorskiego stylu życia polegającego na umiejętnym korzystaniu z życia i czerpania radości z drobnych przyjemności dnia codziennego. Montpellier jest prężnym ośrodkiem akademickim o długich tradycjach. Należący do najstarszych w Europie, Uniwersytet w Montpellier został założony w 1289 roku. Jeszcze wcześniej bo w 1221 roku powstała szkoła prawnicza i medyczna. Licząca ponad 40 tysięcy studentów społeczność akademicka wnosi do tego szacownego miasta atmosferę młodości. W licznych kafejkach i pubach w zabytkowym centrum muzyka rozbrzmiewa do późnej nocy -każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie styl muzyczny. A miłośnicy tańca mogą wybrać jedną z ponad 30 działających w mieście dyskotek.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

WWW: langart.net

lokalizacja:
Montpellier
Hérault, Langwedocja-Roussillon, Francja

» Francuski w Montpellier

1 szkoła językowa
więcej