strona główna > kursy językowe za granicą > francuski we francji > prowansja-alpy-wybrzeże lazurowe > awinion > a.l.f.a.

A.L.F.A.

Szkoła języka francuskiego w Awinionie, francuski we Francji

» LokalizacjaA.L.F.A.

Adres:
4, Impasse Romagnoli, 84000 AVIGNON, France

Lokalizacja:
Awinion, Vaucluse, Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe,
Francja

» AwinionLiczące blisko 100 tysięcy mieszkańców miasto Awignon jest malowniczo położone w dolinie Rodanu, na południu Francji. W czasach antycznych miasto było rzymską kolonią, a po upadku Cesarstwa zostało włączone do Królestwa Burgundii. Po przybyciu do Awignonu Papieży w 1309 roku miasto stało się drugim Rzymem. Górujący nad miastem Pałac Papieski będący papieską rezydencją przez cały XIV wiek jest największym gotyckim pałacem na świecie. Pałac, odrestaurowany i wzbogacony wieloma unikalnymi dziełami sztuki w XVII i XVIII wieku pozostawał własnością papieży aż do czasów Rewolucji Francuskiej. Zarówno sam pałac jak i zabytkowe centrum miasta jest wpisane na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Otoczone pochodzącymi z XII – XIV wieku murami obronnymi stare miasto uznawane jest za jeden z najpiękniejszych zespołów miejskich na świecie. Tutaj wszystkie zabytki są na najwyższym światowym poziomie: romańska katedra z XII wieku, gotyckie kościoły, „Mały Pałac”, czy równie słynny ja papieski pałac, pochodzący z przełomu XII i XIII wieku most St. Bénézet. Przy zamkniętych dla ruchu bukowanych uliczkach ulokowały się małe sklepiki pamiątkami, luksusowe butiki oraz niezliczone restauracje i herbaciarnie, w których serwowane są przysmaki prowansalskiej kuchni oraz słynne wina Cotes du Rhône.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkolelokalizacja:
Awinion
Vaucluse, Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe, Francja

» Francuski w Awinionie

1 szkoła językowa
Liczące blisko 100 tysięcy mieszkańców miasto Awignon jest malowniczo położone w dolinie Rodanu, na południu Francji. W czasach antycznych miasto było rzymską kolonią, a po upadku Cesarstwa zostało włączone do Królestwa Burgundii. Po przybyciu do Awignonu Papieży w 1309 roku miasto stało się drugim Rzymem....
więcej