strona główna > kursy językowe za granicą > francuski we francji > prowansja-alpy-wybrzeże lazurowe > awinion

Nauka języka francuskiego w Awinionie, Francja

Francja flaga Français, France, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Avignon
język: francuski     znaleziono 1 szkołę językową
Na kursie językowym za granicą...

masz ciągły kontakt z językiem

robisz błyskawiczne postępy

spotykasz ludzi z całego świata

poznajesz kraj, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców

łączysz naukę z wypoczynkiem

 

» Szkoły językowe w Awinionie:

Szkoła Lokalizacja, kursy, opis
A.L.F.A.  
Lokalizacja: Awinion
Przez cały rok ALFA gości studentów, którzy poszerzają swoją wiedzę i doskonalą swoją znajomość języka francuskiego jako języka obcego.
szkoła całoroczna
szkoła wakacyjna

Awinion, Francja

Liczące blisko 100 tysięcy mieszkańców miasto Awignon jest malowniczo położone w dolinie Rodanu, na południu Francji. W czasach antycznych miasto było rzymską kolonią, a po upadku Cesarstwa zostało włączone do Królestwa Burgundii. Po przybyciu do Awignonu Papieży w 1309 roku miasto stało się drugim Rzymem. Górujący nad miastem Pałac Papieski będący papieską rezydencją przez cały XIV wiek jest największym gotyckim pałacem na świecie. Pałac, odrestaurowany i wzbogacony wieloma unikalnymi dziełami sztuki w XVII i XVIII wieku pozostawał własnością papieży aż do czasów Rewolucji Francuskiej. Zarówno sam pałac jak i zabytkowe centrum miasta jest wpisane na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Otoczone pochodzącymi z XII – XIV wieku murami obronnymi stare miasto uznawane jest za jeden z najpiękniejszych zespołów miejskich na świecie. Tutaj wszystkie zabytki są na najwyższym światowym poziomie: romańska katedra z XII wieku, gotyckie kościoły, „Mały Pałac”, czy równie słynny ja papieski pałac, pochodzący z przełomu XII i XIII wieku most St. Bénézet. Przy zamkniętych dla ruchu bukowanych uliczkach ulokowały się małe sklepiki pamiątkami, luksusowe butiki oraz niezliczone restauracje i herbaciarnie, w których serwowane są przysmaki prowansalskiej kuchni oraz słynne wina Cotes du Rhône.

» Znajdź szkoły językowe

» Język francuski

  • 34 szkoły za granicą
  • 61 kursów językowych
  • 4 kraje i 31 miast
  • 345 szkół w Polsce
Francja
więcej

» Egzaminy z języka francuskiego

język francuski
telc Français, The European Language Certificates Français
Egzaminy telc Français z języka francuskiego zostały opracowane przez telc GmbH. Egzaminy telc Français z języka ogólnego dostępne są na poziomach od A1 do B2. Na poziomie B1 można przystępować do...
Zobacz pełną listę 18 egzaminów