strona główna > kursy językowe za granicą > hiszpański w hiszpanii > kraj basków > bilbao > instituto hemingway

Instituto Hemingway

Szkoła języka hiszpańskiego w Bilbao, hiszpański w Hiszpanii

» LokalizacjaInstituto Hemingway

Adres:
C/ Bailén nº 5 - 2º dcha. 48003 Bilbao (España)

Lokalizacja:
Bilbao, Vizcaya, Kraj Basków,
Hiszpania

» BilbaoBilbao położone jest w północnej Hiszpanii nad Zatoką Biskajską nad rzeką: Nervión i Ibaizabal, które łączą się u bram miasta. Jest to największe miasto i stolica Kraju Basków (Vizkaya). Samo Bilbao liczy 354 tys. mieszkańców, a wraz z przyległymi miejscowościami 950 tys., co stanowi prawie połowę mieszkańców Kraju Basków. Nazwa Biblao nawiązuje do położenia miasta, które powstawało po dwóch stronach rzeki Nervión - baskijskie Bi albo oznacza "dwa brzegi". Prawa miejskie miasto otrzymało w 1300 roku. Do dzisiaj na Starym Mieście zachował się średniowieczny układ ulic z XIV wieku i wiele zabytkowych budowli, w tym Katedra de Santiago, uważana za jedną z najpiękniejszych gotyckich budowli w prowincji Baskijskiej. Katedra położona jest na skraju najpiękniejszej części starówki – rejonu zwanego Siete Calles, tj. siedmiu wąskich uliczek, przy których usadowiły się restauracje i gwarne bary tapas.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

lokalizacja:
Bilbao
Vizcaya, Kraj Basków, Hiszpania

» Hiszpański w Bilbao

1 szkoła językowa
Bilbao położone jest w północnej Hiszpanii nad Zatoką Biskajską nad rzeką: Nervión i Ibaizabal, które łączą się u bram miasta. Jest to największe miasto i stolica Kraju Basków (Vizkaya). Samo Bilbao liczy 354 tys. mieszkańców, a wraz z przyległymi miejscowościami 950 tys., co stanowi prawie połowę mieszkańców...
więcej