strona główna > egzaminy > włoski > cvcl > cic

Certificato di Conoscenza dell’Italiano Commerciale (CIC)

Egzaminy CIC (Certificazione della conscenza dell'Italiano Comerciale) są oficjalnymi egzaminami z języka włoskiego dla biznesu, opracowanymi przez CVCL (Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche) Universita per Stranieri di Perugia.

» SzczegółyCIC (Certificazione della conscenza dell'Italiano Comerciale) adresowane są do osób, które są zatrudnione, lub planują zatrudnienie w we włoskojęzycznym otoczeniu, lub w instytucjach, w których wymagana jest znajomość języka włoskiego.

Egzaminy CIC przeprowadzane są na 2 poziomach zaawansowania, które odpowiadają poziomowi B2 i C1 w skali CEF Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

 

CIC - B2, poziom średniozaawansowany

Egzamin CIC B2 adresowany jest do pracowników zatrudnionych w handlu i usługach - operatorów telefonicznych, sekretarek, recepcjonistów/ki, etc.
Kandydat na tym poziomie jest w stanie poradzić sobie w bezpośrednim kontakcie z włoskojęzycznymi klientami, potrafi posługiwać się językiem włoskim w mowie i w piśmie w obszarze zainteresowań firmy, w której pracuje.
Zadania na egzaminie oparte są na autentycznych materiałach. Od kandydatów, obok kompetencji językowych oczekuje się również umiejętności pracy w zespole.

 

CIC - C1, poziom zaawansowany

Egzamin CIC C1 adresowany jest do pracowników średniego i wyższego szczebla pracujących we włoskojęzycznej firmie lub organizacji.
Od kandydata oczekuje się, że będzie umiał sprostać zadaniom wynikającym ze stałego kontaktu z klientami, dostawcami i partnerami firmy oraz odpowiednio reagować w każdej sytuacji związanej z pracą zawodową.
Zadania na egzaminie oparte są na autentycznych materiałach i nawiązują do sytuacji z którymi kandydaci najprawdopodobniej będą mieli do czynienia w środowisku pracy.
Obok kompetencji językowych, od kandydatów oczekuje się również umiejętności pracy w zespole oraz efektywnej komunikacji i radzenia sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach.

 

Do egzaminów CIC można przystępować w autoryzowanych ośrodkach egzaminacyjnych Universita per Stranieri di Perugia, we Włoskich Instytutach Kulturalnych oraz ośrodkach uznanych przez Włoskie Instytuty Kulturalne.

Więcej informacji: www.cvcl.it/mediacenter/FE/home.aspx
 


» Strona www organizatora

» Università per Stranieri di Perugia - Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche

» CVCL
» CELI
» CIC

» Język włoski

  • 42 szkoły za granicą
  • 55 kursów językowych
  • 2 kraje i 34 miasta
  • 256 szkół w Polsce


więcej