strona główna > kursy językowe za granicą > angielski w stanach zjednoczonych > teksas > denton > university of north texas

University of North Texas

Szkoła języka angielskiego w Denton, angielski w Stanach Zjednoczonych

» LokalizacjaUniversity of North Texas

Adres:
1155Union Circle # 311067 Denton, TX 76203-5017

Lokalizacja:
Denton, Denton County, Teksas,
Stany Zjednoczone

» DentonDenton w Stanie Teksas jest liczącym około 120 tysięcy ludności miastem i siedzibą hrabstwa o tej samej nazwie. Miasto jest częścią obszaru metropolitalnego Dallas—Fort Worth—Arlington. Międzynarodowy port lotniczy Dallas / Fort Worth oddalony jest około 45 km na południe od miasta. Założone w 1857 roku Denton zawdzięcza swoją nazwę Johnowi B. Denton, pionierowi, prawnikowi, kaznodziei i żołnierzowi, który zginął w 1841 roku w bitwie z Indiańskim plemieniem Keechi. Miasto jest siedzibą dwóch państwowych uniwersytetów: University of North Texas, największego uniwersytetu w Północnym Teksasie oraz Texas Woman's University, który do 1994 roku kształcił wyłącznie kobiety. Duża społeczność akademicka ma ogromny wpływ na życie i atmosferę miasta, którego ulice tętnią życiem do późnych godzin nocnych. Najbardziej znanym budynkiem i ikoną miasta jest okazały gmach sądu Denton County, zaprojektowany w 1895 roku i odnowiony w 1987 roku. W pobliżu budynku sądu znajduje się wiele sklepów z antykami, restauracji i sklepów specjalistycznych. Zajęcia rekreacyjne to międzyuczelniane zawody sportowe, golf, myślistwo, oraz szeroka gama sportów wodnych uprawianych na pobliskich jeziorach.


Podane ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa, a jest prezentowane jedynie informacyjnie. Langart Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za różnice pomiędzy treścią prezentowanego ogłoszenia a stanem faktycznym.

» Informacje o szkole


Telefon: kliknij aby pokazać...
Fax: kliknij aby pokazać...

E-mail:
WWW: langart.net

lokalizacja:
Denton
Denton County, Teksas, Stany Zjednoczone

» Angielski w Denton

1 szkoła językowa
więcej