strona główna > egzaminy > francuski > ccip > dfp juridique

Diplôme de français professionnel juridique (DFP juridique)

Diplôme de français professionnel juridique B2 (DFP juridique B2) Francuskiej Izby Przemysłowo Handlowej - Chambre de commerce et d'industrie de Paris – CCIP adresowany jest do studentów prawa, stażystów i prawników, którzy w czasie pełnienia swoich obowiązków służbowych pracują z osobami francuskojęzycznymi i/lub z dokumentami prawniczymi w języku francuskim.

» SzczegółyDiplôme de français professionnel juridique B2 (DFP juridique B2) Francuskiej Izby Przemysłowo Handlowej - Chambre de Commerce et d'Industrie de Paris – CCIP adresowany jest do studentów prawa, stażystów i prawników, którzy w czasie pełnienia swoich obowiązków służbowych pracują z osobami francuskojęzycznymi i/lub z dokumentami prawniczymi w języku francuskim.

DFP juridique B2 potwierdza, że kandydat potrafi posługiwać się językiem francuskim w codziennych sytuacjach związanych z pracą w środowisku prawniczym. Wymagana jest umiejętność rozumienia i używania terminów prawniczych, rozumienia dokumentów prawniczych oraz sporządzania pism prawniczych. DFP juridique B2 jest egzaminem językowym, a nie egzaminem sprawdzającym znajomość prawa. Ponieważ zadania na egzaminie oparte są na autentycznych materiałach i dokumentach prawniczych, dlatego też kandydat powinien posiadać ogólną znajomość prawa.

DFP juridique B2 potwierdza znajomość języka francuskiego na poziomie B2 w skali CEF Rady Europy. Aby się do niego przygotować potrzeba ok. 450-500 godzin nauki języka francuskiego.

Egzamin sprawdza cztery umiejętności językowe: rozumienie tekstu pisanego, pisanie, rozumienie tekstu mówionego, mówienie.

Kandydaci przystępujący do egzaminów DFP juridique B2 nie muszą przedstawiać żadnych certyfikatów lub dyplomów.

Egzaminy DFP juridique B2 przeprowadzane są w siedzibie Izby w Paryżu i w autoryzowanych ośrodkach we Francji lub w innych krajach.

Lista ośrodków: www.fda.ccip.fr/examens/centres

Więcej informacji: www.fda.ccip.fr/examens


» Strona www organizatora