strona główna > egzaminy > francuski > ccip > dfp médical

Diplôme de français de la Santé (DFP médical)

Diplôme de français professionnel médical B2 (DFP médical B2) Francuskiej Izby Przemysłowo Handlowej - Chambre de commerce et d'industrie de Paris - CCIP, adresowany jest do personelu medycznego, studentów oraz wszystkich osób, których obecna lub przyszła praca zawodowa jest związana z sektorem usług medycznych w środowisku francuskojęzycznym, lub które mają kontakt z literaturą medyczna w języku francuskim.

» SzczegółyDiplôme de français professionnel médical B2 (DFP médical B2) Francuskiej Izby Przemysłowo Handlowej - Chambre de commerce et d'industrie de Paris – CCIP adresowany jest do personelu medycznego, studentów oraz wszystkich osób, których obecna lub przyszła praca zawodowa jest związana z sektorem usług medycznych w środowisku francuskojęzycznym, lub które mają kontakt z literaturą medyczna w języku francuskim.

Egzamin DFP médical B2 potwierdza dobrą znajomość języka francuskiego ogólnego: struktur gramatycznych i słownictwa, a także specjalistycznego słownictwa z dziedziny medycyny i szeroko pojętej opieki zdrowotnej.
Kandydat potrafi w sposób swobodny i niezależny posługiwać się językiem francuskim w czasie wypełniania codziennych obowiązków w środowisku medycznym, tzn. posiada solidną użytkową znajomość francuskiego, która pozwala mu na efektywne porozumiewanie się z francuskojęzycznymi kolegami po fachu i z pacjentami.

DFP médical B2 potwierdza znajomość języka francuskiego na poziomie B2 w skali CEF Rady Europy. Aby się do niego przygotować potrzeba ok. 450-500 godzin nauki języka francuskiego.

Egzamin sprawdza wszystkie cztery podstawowe umiejętności językowe: rozumienie tekstu pisanego, pisanie, rozumienie tekstu mówionego, mówienie.

Kandydaci przystępujący do egzaminów DFP médical B2 nie muszą przedstawiać żadnych certyfikatów lub dyplomów.

Egzaminy DFP médical B2 przeprowadzane są w siedzibie Izby w Paryżu i w autoryzowanych ośrodkach we Francji lub w innych krajach.
Lista ośrodków: www.fda.ccip.fr/examens/centres

Więcej informacji:  www.fda.ccip.fr/examens


» Strona www organizatora